CLUE-809060002-CA16X Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLUE-809060002-CA16X
Product description
CLUE Type-E/F Mini-Combo Starter FVR, 9A, Frame C Standard Capacity, 0.10-0.16 Amps, 2.2A Magnetic Trip, 550V 50Hz / 600V 60Hz, Open Type
- UL Certification YES
- Coil Voltage 550 / 600 VAC
- Overload Current 0.10-0.16 A
- Breaking Capacity Standard Capacity
- Magnetic Trip 2.2 A
New Factory Sealed
CLUE-809060002-CA16X Related Documents
Manufacturer warranty
CLUE-809060002-CA16X Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLUE-809060002-CA16X?
Out if stock but available for backorder.