CLUE-709048022-CA16B Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLUE-709048022-CA16B
Product description
CLUE Type-E/F Combination Starter FVR, 9A, Frame C Standard Capacity, 0.10-0.16 Amps, 2.2A Magnetic Trip, 440V 50Hz / 480V 60Hz AC, Open Type
- UL Certification YES
- Coil Voltage 440/ 480 VAC
- Overload Current 0.10-0.16 A
- Function Type-E/F Combination Starter FVR
- Frame Size C
- Breaking Capacity Standard Capacity
- Magnetic Trip 2.2 A
New Factory Sealed
CLUE-709048022-CA16B Related Documents
Manufacturer warranty
CLUE-709048022-CA16B Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLUE-709048022-CA16B?
Out if stock but available for backorder.