CLUE-709012022-CB63B Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLUE-709012022-CB63B
Alt. Part#:PN-698900
Product description
Sprecher + Schuh CLUE-709012022-CB63B - CLUE Type-E/F Combination Starter FVR, 9A, Frame C Standard Capacity, 4.0-6.3 Amps, 88A Magnetic Trip, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, 1 HP 200V / 1.5 HP 230V / 3 HP 460V / 5 HP 575V, Open Type
- UL Certification YES
- Coil Voltage 110/120 VAC
- HP @ 3 Phase 1 HP@200V / 1.5 HP@230V / 3 HP @460V / 5 HP@575V
- Overload Current 4.0-6.3 A
- Function Type-E/F Combination Starter FVR
- Frame Size C
- Breaking Capacity Standard Capacity
- Magnetic Trip 88 A
New Factory Sealed
CLUE-709012022-CB63B Related Documents
Manufacturer warranty
CLUE-709012022-CB63B Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLUE-709012022-CB63B?
Out if stock but available for backorder.