CLUE-809012002-CA63X Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLUE-809012002-CA63X
Product description
CLUE Type-E/F Mini-Combo Starter FVR, 9A, Frame C Standard Capacity, 0.40-0.63 Amps, 8.8A Magnetic Trip, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, Open Type
- UL Certification YES
- Coil Voltage 110/120 VAC
- Overload Current 0.40-0.63 A
- Breaking Capacity Standard Capacity
- Magnetic Trip 8.8 A
New Factory Sealed
CLUE-809012002-CA63X Related Documents
Manufacturer warranty
CLUE-809012002-CA63X Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLUE-809012002-CA63X?
Out if stock but available for backorder.