CLUE-737012022-FC45B-FFD Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLUE-737012022-FC45B-FFD
Product description
CLUE Type-E/F 3-Component Starter FVR, 37A, Frame F High Capacity, 32-45 Amps, 585A Magnetic Trip, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, 10 HP 200V / 10 HP 230V / 25 HP 460V / 30 HP 575V, Open Type
- UL Certification YES
- Coil Voltage 110/120 VAC
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 10 HP@230V / 25 HP @460V / 30 HP@575V
- Overload Current 32-45 A
- Function Type-E/F 3-Component Starter FVR
- Frame Size F
- Breaking Capacity High Capacity
- Magnetic Trip 585 A
New Factory Sealed
CLUE-737012022-FC45B-FFD Related Documents
Manufacturer warranty
CLUE-737012022-FC45B-FFD Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLUE-737012022-FC45B-FFD?
Out if stock but available for backorder.