CLUE-730012022-FC20B-W Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLUE-730012022-FC20B-W
Product description
CLUE Type-E/F Combination Starter FVR, 30A, Frame F High Capacity, 14.5-20 Amps, 260A Magnetic Trip, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, 5 HP 200V / 5 HP 230V / 10 HP 460V / 15 HP 575V, Open Type
- UL Certification YES
- Coil Voltage 110/120 VAC
- HP @ 3 Phase 5 HP@200V / 5 HP@230V / 10 HP @460V / 15 HP@575V
- Overload Current 14.5-20 A
- Function Type-E/F Combination Starter FVR
- Frame Size F
- Breaking Capacity High Capacity
- Magnetic Trip 260 A
New Factory Sealed
CLUE-730012022-FC20B-W Related Documents
Manufacturer warranty
CLUE-730012022-FC20B-W Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLUE-730012022-FC20B-W?
Out if stock but available for backorder.