E13212ET3YAX315SMF3W WEG AC Motors
Product Details
- Number of Poles 6 Pole
- Flange Type Without
- Synchronous speed 1000 rpm
- Terminal box¹ Top
- Degree of Protection IP55
- Output rating 132 kW
- Flange Without
- Number of poles 6
- Frequency 50 Hz
Product condition
New Factory Sealed
E13212ET3YAX315SMF3W Related Documents
Manufacturer warranty
E13212ET3YAX315SMF3W WEG
Average response time: 11 minutes
W22Xec IE3 132 kW 6P 315S/M 3Ph 380-400-415/660-690//460 V 50 Hz IC411 - TEFC - B3T