E13212EP3Y315SMF3-W2 WEG AC Motors
Product Details
- Number of Poles 6 Pole
- Voltage 380-400-415/660-690//460 V
- Output Rating 132 KW
- Flange Type Without
- Flange Without
- Degree of Protection IP55
- Number of poles 6
- Terminal box¹ Top
- Output rating 132 kW
- Standard IEC 60034-1
- Frequency 50 Hz
- Enclosure IC411 - TEFC
- Mounting Foot-mounted
- Synchronous speed 1000 rpm
Product condition
New Factory Sealed
E13212EP3Y315SMF3-W2 Related Documents
Manufacturer warranty
E13212EP3Y315SMF3-W2 WEG
Get a quick Quote!
Request a quote, and we will send you price and availability within minutes.
Select Qty:
Average response time: 11 minutes
W22 IE2 132 kW 6P 315S/M 3Ph 380-400-415/660-690//460 V 50 Hz IC411 - TEFC - B3T