PFB-0135-BAD47R7 Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFB-0135-BAD47R7
Alt. Part#:5300100838
Product description
Sprecher + Schuh PFB-0135-BAD47R7 - PFB Softstarter Enclosed, Combination MCCB, 135A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 50 HP 230V, Type 3R HOA SS
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 135 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 50 HP@230V
- Control Type HOA SS
New Factory Sealed
PFB-0135-BAD47R7 Related Documents
Manufacturer warranty
PFB-0135-BAD47R7 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFB-0135-BAD47R7?
Out if stock but available for backorder.