PFB-0108-BBD49R0 Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFB-0108-BBD49R0
Alt. Part#:PFB-0108-R-0002
Product description
Sprecher + Schuh PFB-0108-BBD49R0 - PFB Softstarter Enclosed, Combination MCCB, 108A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 75 HP 460V, Type 3R
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 108 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 75 HP@460V
New Factory Sealed
PFB-0108-BBD49R0 Related Documents
Manufacturer warranty
PFB-0108-BBD49R0 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFB-0108-BBD49R0?
Out if stock but available for backorder.