PCEC-147-600V-120V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCEC-147-600V-120V
Alt. Part#:PCEC-147-6-S2753 B
Product description
Sprecher + Schuh PCEC-147-600V-120V - PCEC Hydraulic-Elevator Softstarter, 147A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 25 HP 200V / 30 HP 230V / 60 HP 460V / 75 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 7471 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 147 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 25 HP@200V / 30 HP@230V / 60 HP@460V / 75 HP@575V
New Factory Sealed
PCEC-147-600V-120V Related Documents
Manufacturer warranty
PCEC-147-600V-120V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCEC-147-600V-120V?
Out if stock but available for backorder.