PCEC-074-600V-120V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCEC-074-600V-120V
Alt. Part#:PCEC-074-6-S2749 B
Product description
Sprecher + Schuh PCEC-074-600V-120V - PCEC Hydraulic-Elevator Softstarter, 74A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 10 HP 200V / 15 HP 230V / 30 HP 460V / 40 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 6500 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 74 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 15 HP@230V / 30 HP@460V / 40 HP@575V
New Factory Sealed
PCEC-074-600V-120V Related Documents
Manufacturer warranty
PCEC-074-600V-120V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCEC-074-600V-120V?
Out if stock but available for backorder.