PCEC-104-600V-230V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCEC-104-600V-230V
Alt. Part#:PCEC-104-6-S2752 B
Product description
Sprecher + Schuh PCEC-104-600V-230V - PCEC Hydraulic-Elevator Softstarter, 104A, 230V AC 50/60Hz Control Voltage, 15 HP 200V / 20 HP 230V / 40 HP 460V / 50 HP 575V, Open Type
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 104 A
- Coil Voltage 230 VAC
- HP @ 3 Phase 15 HP@200V / 20 HP@230V / 40 HP@460V / 50 HP@575V
New Factory Sealed
PCEC-104-600V-230V Related Documents
Manufacturer warranty
PCEC-104-600V-230V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCEC-104-600V-230V?
Out if stock but available for backorder.