PCEC-032-600V-230V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCEC-032-600V-230V
Alt. Part#:PCEC-032-6-S2744 B
Product description
Sprecher + Schuh PCEC-032-600V-230V - PCEC Hydraulic-Elevator Softstarter, 32A, 230V AC 50/60Hz Control Voltage, 5 HP 200V / 5 HP 230V / 10 HP 460V / 15 HP 575V, Open Type
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 32 A
- Coil Voltage 230 VAC
- HP @ 3 Phase 5 HP@200V / 5 HP@230V / 10 HP@460V / 15 HP@575V
New Factory Sealed
PCEC-032-600V-230V Related Documents
Manufacturer warranty
PCEC-032-600V-230V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCEC-032-600V-230V?
Out if stock but available for backorder.