PCEC-074-600V-230V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCEC-074-600V-230V
Alt. Part#:PCEC-074-6-S2750 B
Product description
Sprecher + Schuh PCEC-074-600V-230V - PCEC Hydraulic-Elevator Softstarter, 74A, 230V AC 50/60Hz Control Voltage, 10 HP 200V / 15 HP 230V / 30 HP 460V / 40 HP 575V, Open Type
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 74 A
- Coil Voltage 230 VAC
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 15 HP@230V / 30 HP@460V / 40 HP@575V
New Factory Sealed
PCEC-074-600V-230V Related Documents
Manufacturer warranty
PCEC-074-600V-230V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCEC-074-600V-230V?
Out if stock but available for backorder.