CDP2-E4P40A-220W Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CDP2-E4P40A-220W
Alt. Part#:HCCY4XU04RB407
Product description
Sprecher + Schuh CDP2-E4P40A-220W - CDP2 Definite Purpose Contactor, 40A FLA/50A Res., 208-240V 60Hz AC, 4-Pole
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-1) 50 A
- Current (AC-3) 40 A
- HP @ 1 Phase 3 HP@120V / 7.5 HP@240V
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 10 HP@240V / 20 HP@480V
New Factory Sealed
CDP2-E4P40A-220W Related Documents
Manufacturer warranty
CDP2-E4P40A-220W Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CDP2-E4P40A-220W?
Out if stock but available for backorder.