CDP2-C3P60A-220W Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CDP2-C3P60A-220W
Alt. Part#:HCDY3XU06RC407
Product description
Sprecher + Schuh CDP2-C3P60A-220W - CDP2 Definite Purpose Contactor, 60A FLA/75A Res., 208-240V 60Hz AC, 3-Pole
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-1) 75 A
- Current (AC-3) 60 A
- HP @ 1 Phase 5 HP@120V / 7.5 HP@200V / 10 HP@240V
- HP @ 3 Phase 25 HP@200V / 25 HP@240V / 30 HP@480V / 30 HP@600V
New Factory Sealed
CDP2-C3P60A-220W Related Documents
Manufacturer warranty
CDP2-C3P60A-220W Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CDP2-C3P60A-220W?
Out if stock but available for backorder.