CDP2-A1P30A-24 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CDP2-A1P30A-24
Alt. Part#:HCCY1XQ02AA407
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Contactors
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CDP2-A1P30A-24 - CDP2 Definite Purpose Contactor, 30A FLA/40A Res., 24V 60Hz AC, 1-Pole
Product Details
- Number of Poles 1 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-1) 40 A
- Current (AC-3) 30 A
- HP @ 1 Phase 1 HP@120V / 2 HP@240V
- Series CDP2
Product condition
New Factory Sealed
CDP2-A1P30A-24 Related Documents
Manufacturer warranty
CDP2-A1P30A-24 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CDP2-A1P30A-24?
Out if stock but available for backorder.