CLE-709060010-CA25B Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLE-709060010-CA25B
Product description
CLE Type-E/F Combination Starter, 9A, Frame C Standard Capacity, 0.16-0.25 Amps, 3.5A Magnetic Trip, 550V 50Hz / 600V 60Hz, Open Type
- UL Certification YES
- Coil Voltage 550 / 600 VAC
- Overload Current 0.16-0.25 A
- Function Type-E/F Combination Starter
- Frame Size C
- Breaking Capacity Standard Capacity
- Magnetic Trip 3.5 A
New Factory Sealed
CLE-709060010-CA25B Related Documents
Manufacturer warranty
CLE-709060010-CA25B Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLE-709060010-CA25B?
Out if stock but available for backorder.