CLE-709012010-DA63B-FCB Sprecher + Schuh Combination Motor Starters
Part#:CLE-709012010-DA63B-FCB
Product description
CLE Type-E/F 3-Component Starter, 9A, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, Frame D High Capacity, 0.40-0.63 Amps, 8.8A Magnetic Trip, Open Type, Solid State O/L
- UL Certification YES
- Coil Voltage 110/120 VAC
- Overload Current 0.40-0.63 A
- Control Type Solid State O/L
- Function Type-E/F 3-Component Starter
- Frame Size D
- Breaking Capacity High Capacity
- Magnetic Trip 8.8 A
New Factory Sealed
CLE-709012010-DA63B-FCB Related Documents
Manufacturer warranty
CLE-709012010-DA63B-FCB Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CLE-709012010-DA63B-FCB?
Out if stock but available for backorder.