CDP2-E4P30A-120 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CDP2-E4P30A-120
Alt. Part#:HCCY4XT02RA407
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Contactors
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CDP2-E4P30A-120 - CDP2 Definite Purpose Contactor, 30A FLA/40A Res., 120V 60Hz AC, 4-Pole
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-1) 40 A
- Current (AC-3) 30 A
- HP @ 1 Phase 2 HP@120V / 5 HP@240V
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 10 HP@240V / 15 HP@480V
- Series CDP2
Product condition
New Factory Sealed
CDP2-E4P30A-120 Related Documents
Manufacturer warranty
CDP2-E4P30A-120 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CDP2-E4P30A-120?
Out if stock but available for backorder.