PFD-0043-600V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFD-0043-600V
Alt. Part#:PFD-0043-600V B
Product description
Sprecher + Schuh PFD-0043-600V - PFD Softstarter Brake Control, 43A, 100...240V AC Control Voltage, 10 HP 200V / 15 HP 230V / 30 HP 460V / 40 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 6477 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 43 A
- Coil Voltage 100-240 VAC
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 15 HP@230V / 30 HP@460V / 40 HP@575V
New Factory Sealed
PFD-0043-600V Related Documents
Manufacturer warranty
PFD-0043-600V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFD-0043-600V?
Out if stock but available for backorder.