PFB-0361-600V-024 Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFB-0361-600V-024
Alt. Part#:PFB0361600V024
Product description
Sprecher + Schuh PFB-0361-600V-024 - PFB Softstarter Pump Control, 361A, 24V AC/DC Control Voltage, 125 HP 200V / 150 HP 230V / 300 HP 460V / 350 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 361 A
- Coil Voltage 24 V AC/DC
- HP @ 3 Phase 125 HP@200V / 150 HP@230V / 300 HP@460V / 350 HP@575V
- Function Softstarter Pump Control
- Enclosure Open Type
New Factory Sealed
PFB-0361-600V-024 Related Documents
Manufacturer warranty
PFB-0361-600V-024 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFB-0361-600V-024?
Out if stock but available for backorder.