CA7-9-10-120 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CA7-9-10-120
Alt. Part#:22-301-101-33
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Contactors
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CA7-9-10-120 - CA7 Contactor, 9A, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, 1NO
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 363 g
- Approvals cUL, CE, CCC
- UL Certification YES
- CE Certification YES
- Current (AC-1) 32 A
- Current (AC-3) 9 A
- HP @ 1 Phase 0.5 HP@115V / 1.5 HP@230V
- HP @ 3 Phase 2 HP@200V / 2 HP@230V / 5 HP@460V / 7.5 HP@575V
- Series CA7
Product condition
New Factory Sealed
CA7-9-10-120 Related Documents
Manufacturer warranty
CA7-9-10-120 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CA7-9-10-120?
Out if stock but available for backorder.