E0.7536ET3WAX80F3-W2 WEG AC Motors
Product Details
- Number of Poles 2 Pole
- Voltage 220-230-240/380-400-415//460 V
- Output Rating 0.75 KW
- Flange Type Without
- Degree of Protection IP55
- Mounting Foot-mounted
- Standard IEC 60034-1
- Number of poles 2
- Enclosure IC411 - TEFC
- Flange Without
- Output rating 0.75 kW
- Synchronous speed 3000 rpm
- Frequency 50 Hz
- Terminal box¹ Top
Product condition
New Factory Sealed
E0.7536ET3WAX80F3-W2 Related Documents
Manufacturer warranty
E0.7536ET3WAX80F3-W2 WEG
Get a quick Quote!
Request a quote, and we will send you price and availability within minutes.
Select Qty:
Average response time: 11 minutes
W22Xec IE3 0.75 kW 2P 80 3Ph 220-230-240/380-400-415//460 V 50 Hz IC411 - TEFC - B3T