E0.7512XP3WAX90LF3-W WEG AC Motors
Product Details
- Number of Poles 6 Pole
- Voltage 220-230-240/380-400-415//460 V
- Output Rating 0.75 KW
- Flange Type Without
- Frequency 50 Hz
- Standard IEC 60034-1
- Degree of Protection IP56
- Mounting Foot-mounted
- Enclosure IC411 - TEFC
- Number of poles 6
- Synchronous speed 1000 rpm
- Terminal box¹ Top
- Flange Without
- Output rating 0.75 kW
Product condition
New Factory Sealed
E0.7512XP3WAX90LF3-W Related Documents
Manufacturer warranty
E0.7512XP3WAX90LF3-W WEG
Get a quick Quote!
Request a quote, and we will send you price and availability within minutes.
Select Qty:
Average response time: 11 minutes
W22Xdb IE2 0.75 kW 6P 90S/L 3Ph 220-230-240/380-400-415//460 V 50 Hz IC411 - TEFC - B3T