PFS-0201-600V-024 Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFS-0201-600V-024
Alt. Part#:PFS0201600V024
Product description
Sprecher + Schuh PFS-0201-600V-024 - PFS Softstarter, 201A, 24V AC/DC Control Voltage, 60 HP 200V / 75 HP 230V / 150 HP 460V / 200 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 20408 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 201 A
- Coil Voltage 24 V AC/DC
- HP @ 3 Phase 60 HP@200V / 75 HP@230V / 150 HP@460V / 200 HP@575V
- Function Softstarter
- Enclosure Open Type
New Factory Sealed
PFS-0201-600V-024 Related Documents
Manufacturer warranty
PFS-0201-600V-024 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFS-0201-600V-024?
Out if stock but available for backorder.