PFS-0201-BBD51R Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFS-0201-BBD51R
Alt. Part#:PFS-0201-R-0002
Product description
Sprecher + Schuh PFS-0201-BBD51R - PFS Softstarter Enclosed, Combination MCCB, 201A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 125 HP 460V, Type 3R
Product Details
- NEMA Rating Type 3R
- Type Enclosed
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 201 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 125 HP@460V
- Disconnect Type Combination MCCB
- Function Softstarter Enclosed
- Enclosure Type 3R
New Factory Sealed
PFS-0201-BBD51R Related Documents
Manufacturer warranty
PFS-0201-BBD51R Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFS-0201-BBD51R?
Out if stock but available for backorder.