PFS-0135-600V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFS-0135-600V
Alt. Part#:PFS-0135-600V B
Product description
Sprecher + Schuh PFS-0135-600V - PFS Softstarter, 135A, 100...240V AC Control Voltage, 40 HP 200V / 50 HP 230V / 100 HP 460V / 125 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 17237 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 135 A
- Coil Voltage 100-240 VAC
- HP @ 3 Phase 40 HP@200V / 50 HP@230V / 100 HP@460V / 125 HP@575V
- Function Softstarter
- Enclosure Open Type
New Factory Sealed
PFS-0135-600V Related Documents
Manufacturer warranty
PFS-0135-600V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFS-0135-600V?
Out if stock but available for backorder.