PFS-0108-BHD45W Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PFS-0108-BHD45W
Product description
PFS Softstarter Enclosed, Combination MCCB, 108A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 30 HP 200/208V, Type 4
Product Details
- NEMA Rating Type 4
- Type Enclosed
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 108 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 30 HP@200/208V
- Disconnect Type Combination MCCB
- Function Softstarter Enclosed
- Enclosure Type 4
New Factory Sealed
PFS-0108-BHD45W Related Documents
Manufacturer warranty
PFS-0108-BHD45W Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PFS-0108-BHD45W?
Out if stock but available for backorder.