CNX-218-10-120 Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CNX-218-10-120
Alt. Part#:58-200-067-33
Product description
Sprecher + Schuh CNX-218-10-120 - CNX Contactor Special Purpose, 90A FLA/120A Res., 110V 50Hz / 120V 60Hz AC, 1NO
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 1502 g
- Current (AC-1) 120 A
- Current (AC-3) 90 A
New Factory Sealed
CNX-218-10-120 Related Documents
Manufacturer warranty
CNX-218-10-120 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CNX-218-10-120?
Out if stock but available for backorder.