CAU7-9E-22-24E Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CAU7-9E-22-24E
Alt. Part#:5300101028
Product description
Sprecher + Schuh CAU7-9E-22-24E - CAU7 Contactor FVR, 9A, 24V DC Elec. Coil, 2NO 2NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-1) 32 A
- Current (AC-3) 9 A
- HP @ 1 Phase 0.5 HP@115V / 1.5 HP@230V
- HP @ 3 Phase 2 HP@200V / 2 HP@230V / 5 HP@460V / 7.5 HP@575V
New Factory Sealed
CAU7-9E-22-24E Related Documents
Manufacturer warranty
CAU7-9E-22-24E Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CAU7-9E-22-24E?
Out if stock but available for backorder.