CAU7-23E-22-24E-CW Sprecher + Schuh Contactors
Part#:CAU7-23E-22-24E-CW
Alt. Part#:5300103352
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Contactors
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh CAU7-23E-22-24E-CW - CAU7 Contactor FVR, 23A, 24V DC Elec. Coil, 2NO 2NC
Product Details
- Number of Poles 3 Pole
- Weight 999 g
- Current (AC-1) 32 A
- Current (AC-3) 23 A
- HP @ 1 Phase 2 HP@115V / 3 HP@230V
- HP @ 3 Phase 5 HP@200V / 7.5 HP@230V / 15 HP@460V / 15 HP@575V
- Series CAU7
Product condition
New Factory Sealed
CAU7-23E-22-24E-CW Related Documents
Manufacturer warranty
CAU7-23E-22-24E-CW Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CAU7-23E-22-24E-CW?
Out if stock but available for backorder.