PCS-317-FAD51D Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCS-317-FAD51D
Product description
PCS Softstarter Enclosed, Combination Fusible, 317A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 125 HP 230V, Type 12
Product Details
- NEMA Rating Type 12
- Type Enclosed
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 317 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 125 HP@230V
- Disconnect Type Combination Fusible
- Function Softstarter Enclosed
- Enclosure Type 12
New Factory Sealed
PCS-317-FAD51D Related Documents
Manufacturer warranty
PCS-317-FAD51D Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCS-317-FAD51D?
Out if stock but available for backorder.