PCS-135-BBD50D Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCS-135-BBD50D
Product description
PCS Softstarter Enclosed, Combination MCCB, 135A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 100 HP 460V, Type 12
Product Details
- NEMA Rating Type 12
- Type Enclosed
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 135 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 100 HP@460V
- Disconnect Type Combination MCCB
- Function Softstarter Enclosed
- Enclosure Type 12
New Factory Sealed
PCS-135-BBD50D Related Documents
Manufacturer warranty
PCS-135-BBD50D Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCS-135-BBD50D?
Out if stock but available for backorder.