PCS-085-FHD43W Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCS-085-FHD43W
Product description
PCS Softstarter Enclosed, Combination Fusible, 85A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 20 HP 200/208V, Type 4
Product Details
- NEMA Rating Type 4
- Type Enclosed
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 85 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 20 HP@200/208V
- Disconnect Type Combination Fusible
- Function Softstarter Enclosed
- Enclosure Type 4
New Factory Sealed
PCS-085-FHD43W Related Documents
Manufacturer warranty
PCS-085-FHD43W Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCS-085-FHD43W?
Out if stock but available for backorder.