PCS-043-600V-024 Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCS-043-600V-024
Alt. Part#:PCS-043-600V-024 B
Product description
Sprecher + Schuh PCS-043-600V-024 - PCS Softstarter, 43A, 24V AC/DC Control Voltage, 10 HP 200V / 15 HP 230V / 30 HP 460V / 40 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 3411 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 43 A
- Coil Voltage 24 V AC/DC
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 15 HP@230V / 30 HP@460V / 40 HP@575V
- Function Softstarter
- Enclosure Open Type
New Factory Sealed
PCS-043-600V-024 Related Documents
Manufacturer warranty
PCS-043-600V-024 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCS-043-600V-024?
Out if stock but available for backorder.