PCS-037-BCD44D Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCS-037-BCD44D
Product description
PCS Softstarter Enclosed, Combination MCCB, 37A, 120V AC 50/60Hz Control Voltage, 25 HP 575V, Type 12
Product Details
- NEMA Rating Type 12
- Type Enclosed
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 37 A
- Coil Voltage 120 VAC
- HP @ 3 Phase 25 HP@575V
- Disconnect Type Combination MCCB
- Function Softstarter Enclosed
- Enclosure Type 12
New Factory Sealed
PCS-037-BCD44D Related Documents
Manufacturer warranty
PCS-037-BCD44D Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCS-037-BCD44D?
Out if stock but available for backorder.