PCS-037-600V Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCS-037-600V
Alt. Part#:PCS-037-600V B
Product description
Sprecher + Schuh PCS-037-600V - PCS Softstarter, 37A, 100...240V AC Control Voltage, 10 HP 200V / 10 HP 230V / 25 HP 460V / 30 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 964 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 37 A
- Coil Voltage 100-240 VAC
- HP @ 3 Phase 10 HP@200V / 10 HP@230V / 25 HP@460V / 30 HP@575V
- Function Softstarter
- Enclosure Open Type
New Factory Sealed
PCS-037-600V Related Documents
Manufacturer warranty
PCS-037-600V Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCS-037-600V?
Out if stock but available for backorder.