PCS-030-600V-024 Sprecher + Schuh Motor Soft Starters
Part#:PCS-030-600V-024
Alt. Part#:PCS-030-600V-024 B
Product description
Sprecher + Schuh PCS-030-600V-024 - PCS Softstarter, 30A, 24V AC/DC Control Voltage, 7.5 HP 200V / 10 HP 230V / 20 HP 460V / 25 HP 575V, Open Type
Product Details
- Type Open Type
- Weight 946 g
- CE Certification YES
- Current (AC-3) 30 A
- Coil Voltage 24 V AC/DC
- HP @ 3 Phase 7.5 HP@200V / 10 HP@230V / 20 HP@460V / 25 HP@575V
- Function Softstarter
- Enclosure Open Type
New Factory Sealed
PCS-030-600V-024 Related Documents
Manufacturer warranty
PCS-030-600V-024 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of PCS-030-600V-024?
Out if stock but available for backorder.