D7P-U2EFFEPX22 Sprecher + Schuh Pushbuttons
Part#:D7P-U2EFFEPX22
Alt. Part#:5300104783
Manufacturer:Sprecher + Schuh
Category:Pushbuttons
Product Lifecycle:Active
Product description
Sprecher + Schuh D7P-U2EFFEPX22 - D7 22mm Multifuction, Non-Illuminated, Plastic, 2 Position Extended Flush, Red Green O I, Plastic Latch, 2NO 2NC Standard, UL Type 4/4X, IP66
Product Details
- Terminal Type Screw - Standard
- NEMA Rating Type 4/4X, IP66
- Color Red Green
- Weight 999 g
- Mounting Plastic Latch
- Function Multifuction, Non-Illuminated
- Contacts 2NO 2NC
- Panel hole diameter 22.5 mm
- Bezel Type Plastic
- Operator Type 2 Position Extended Flush
- Inscription O I
New Factory Sealed
D7P-U2EFFEPX22 Related Documents
Manufacturer warranty
D7P-U2EFFEPX22 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of D7P-U2EFFEPX22?
Out if stock but available for backorder.