D7M-LSM23MN3GX22 Sprecher + Schuh Selector Switches
Part#:D7M-LSM23MN3GX22
Alt. Part#:7M373MNAX22
Product description
Sprecher + Schuh D7M-LSM23MN3GX22 - D7 22mm Selector Switch, Illuminated, Metal, 2 Position Maintained, Green w/White Insert, 24V AC/DC Green LED, Metal Latch, 2NO 2NC Standard, UL Type 4/13, IP66
- NEMA Rating Type 4/13, IP66
- Color Green w/White Insert
- CE Certification YES
- Mounting Metal Latch
- Function Selector Switch, Illuminated
- Contacts 2NO 2NC
- Panel hole diameter 22.5 mm
- Bezel Type Metal
- Operator Type 2 Position Maintained
- Illumination Type LED
- Power Module 24V AC/DC Green
New Factory Sealed
D7M-LSM23MN3GX22 Related Documents
Manufacturer warranty
D7M-LSM23MN3GX22 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of D7M-LSM23MN3GX22?
Out if stock but available for backorder.