CS7E-62E-24E Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7E-62E-24E
Alt. Part#:5300103496
Product description
Sprecher + Schuh CS7E-62E-24E - CS7 Control Relay 8-Pole, 4NO + 2NO 2NC Aux, 24V DC Elec. Coil
Product Details
- Number of Poles 8 Pole
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 24 VDC
- Function Control Relay
- Contacts 4NO + 2NO 2NC Aux
- Series CS7E
Product condition
New Factory Sealed
CS7E-62E-24E Related Documents
Manufacturer warranty
CS7E-62E-24E Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7E-62E-24E?
Out if stock but available for backorder.