CS7E-40E-24E Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7E-40E-24E
Alt. Part#:22-341-301-94
Product description
Sprecher + Schuh CS7E-40E-24E - CS7 Control Relay 4-Pole, 4 NO, 24V DC Elec. Coil
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 410 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 24 VDC
- Function Control Relay
- Contacts 4 NO
- Series CS7E
Product condition
New Factory Sealed
CS7E-40E-24E Related Documents
Manufacturer warranty
CS7E-40E-24E Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7E-40E-24E?
Out if stock but available for backorder.