CS7E-31E-12E Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7E-31E-12E
Alt. Part#:CS7E-31E-12E
Product description
Sprecher + Schuh CS7E-31E-12E - CS7 Control Relay 4-Pole, 3NO 1NC, 12V DC Elec. Coil
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 12 VDC
- Function Control Relay
- Contacts 3NO 1NC
- Series CS7E
Product condition
New Factory Sealed
CS7E-31E-12E Related Documents
Manufacturer warranty
CS7E-31E-12E Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7E-31E-12E?
Out if stock but available for backorder.