CS7-B40E-120 Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-B40E-120
Alt. Part#:22-341-401-33
Product description
Sprecher + Schuh CS7-B40E-120 - CS7 Control Relay 4-Pole Bifurcated, 4 NO, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 374 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 110 / 120 VAC
- Function Control Relay Bifurcated
- Contacts 4 NO
- Series CS7
Product condition
New Factory Sealed
CS7-B40E-120 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-B40E-120 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-B40E-120?
Out if stock but available for backorder.