CS7-44E-24Z Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-44E-24Z
Alt. Part#:97PIAF00000000
Product description
Sprecher + Schuh CS7-44E-24Z - CS7 Control Relay 8-Pole, 4NO + 4NC Aux, 24V 50/60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 8 Pole
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 24 VAC
- Function Control Relay
- Contacts 4NO + 4NC Aux
- Series CS7
Product condition
New Factory Sealed
CS7-44E-24Z Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-44E-24Z Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-44E-24Z?
Out if stock but available for backorder.