CS7-42Y-120 Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-42Y-120
Alt. Part#:97PFAM00000000
Product description
Sprecher + Schuh CS7-42Y-120 - CS7 Control Relay 6-Pole, 3NO 1NC + 1NO 1NC Aux, 110V 50Hz / 120V 60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 6 Pole
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 110 / 120 VAC
- Function Control Relay
- Contacts 3NO 1NC + 1NO 1NC Aux
- Series CS7
Product condition
New Factory Sealed
CS7-42Y-120 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-42Y-120 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-42Y-120?
Out if stock but available for backorder.