CS7-40E-600 Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-40E-600
Alt. Part#:22-341-101-36
Product description
Sprecher + Schuh CS7-40E-600 - CS7 Control Relay 4-Pole, 4 NO, 550V 50Hz / 600V 60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 363 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 550 / 600 VAC
- Function Control Relay
- Contacts 4 NO
New Factory Sealed
CS7-40E-600 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-40E-600 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-40E-600?
Out if stock but available for backorder.