CS7-40E-277 Sprecher + Schuh Power Relays
Part#:CS7-40E-277
Alt. Part#:CS7-40E-277
Product description
Sprecher + Schuh CS7-40E-277 - CS7 Control Relay 4-Pole, 4 NO, 240V 50Hz / 277V 60Hz AC
Product Details
- Number of Poles 4 Pole
- Weight 999 g
- CE Certification YES
- Coil Voltage 240 / 277 VAC
- Function Control Relay
- Contacts 4 NO
New Factory Sealed
CS7-40E-277 Related Documents
Manufacturer warranty
CS7-40E-277 Sprecher + Schuh
FAQ
What is the price of CS7-40E-277?
Out if stock but available for backorder.